Ütéscsillapító felületek es védozónák
Az újonnan épült és meglévő játszóterek a legtökéletesebb játszóelemekkel sem garantálják a biztonságos játékot minőségi ütközési felületek kialakítása nélkül. Az ütközési felületek feladata megelőzni a játékelemről való leesésből vagy erős ütődésből eredő sérüléseket. Az ütközési felületek elhelyezésével maximálisan biztonságossá tehető a játék. Ütközési felület kialakítása nem feltétlenül szükséges minden általunk kínált játékelem esetén, ha az elem kritikus esési magassága 1 m-nél kisebb, elég a jól karbantartott gyep.
ANYAG | LEÍRÁS | A RÉTEG MINIMÁLIS MÉLYSÉGE | MAXIMÁLIS ESÉSI MAGASSÁG | |
---|---|---|---|---|
![]() |
Gyep | a gyepet jól karban kell tartani, különben elveszti tompító képességét |
- | ≤ 1 m |
![]() |
Kavics | hordalékok és agyagszemcsék nélkül, szemcseméret 2-8 mm | 300 mm | ≤ 2 m |
400 mm | ≤ 3 m | |||
![]() |
Homok | hordalékok és agyagszemcsék nélkül, szemcseméret 0,2-2 mm | 300 mm | ≤ 2 m |
400 mm | ≤ 3 m | |||
![]() |
Gumifelület | járólapok vagy öntött felület | a HIC teszt szerint (ld. EN 1177) | a kritikus esési magasság a teszt szerint (a burkolat vastagságától függően) |
![]() |
Gyeprács | praktikus és kedvező árú változat, a járólapokat a gyepre telepítik, hálót tesznek alájuk, és össze vannak kapcsolva | 23 mm | ≤ 3 000 mm |
Megjegyzés: Ömlesztett anyag esetében a minimális mélységhez hozzá kell adni 100 mm-t az anyag áthelyeződésének kiegyenlítése érdekében.
VÉDŐZÓNÁK
Alaprajzok
Négyzetméterekben megadják a játékelemek teljes méreteit, a játékelem felszereléséhez szükséges felület méreteit és az esetleges ütközési felület tartalmát.
- ----- Védőzóna, ütközési felületként elég a gyep
- ____ Ütközési felület


